Usługi wykańczania dzianin i tkanin

Oferujemy usługi wykańczania tkanin naturalnych, sztucznych, a także syntetycznych. Jesteśmy w stanie dobrać najlepszą metodę do konkretnego rodzaju materiału. Dzięki temu efekt końcowy jest zawsze estetyczny, a materiał staje się znacznie wytrzymalszy i dopasowany do jego przyszłego przeznaczenia. Już teraz sprawdź, jakie wykańczanie tekstyliów oferujemy i skontaktuj się z nami, abyśmy mogli zrealizować dla Ciebie tę usługę.

WYKAŃCZAMY TKANINY I DZIANINY POPRZEZ:

  • Koloryzację

  • Nanoszenie apretury

  • Drapanie

  • Bielenie

  • Strzyżenie

  • Stabilizację

  • Kompaktujemy (w otwarciu/rękawie)

  • Laminację płomieniową

Wykańczanie tkanin – najpopularniejsze metody

Proces wykańczania materiałów może odbywać się na wiele różnych sposobów. Oto warte uwagi metody, które od lat stosujemy:

Bielenie

Popularną metodą jest bielenie, polegające na chemicznym wykańczaniu tkanin i dopasowaniu ich do późniejszych obróbek i zastosowania. Jak sama nazwa wskazuje, wydobywa biały odcień z materiałów naturalnych, syntetycznych, a także z różnych mieszanek.

Koloryzacja

Innym sposobem jest też koloryzacja, korzystająca z barwników reaktywnych, które sprawiają, że tkanina zyskuje jednolity odcień i staje się odporna na pranie.

Drapanie

Wykańczanie dzianin może odbywać się także poprzez drapanie mechaniczne i ręczne, mające na celu stworzenie okrywy włosowej. Jego celem jest też zwiększanie ciepłochronności materiałów.

Strzyżenie

Wykańczanie dzianin wiąże się z usuwaniem z powierzchni materiału meszku. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe staje się z jednej strony uwypuklenie splotu, ale też podkreślenie walorów estetycznych dzianiny.

Stabilizacja

Polega na utrwaleniu jakości tkanin, aby nie ulegały odkształceniu i były odporne na zniszczenia podczas ich późniejszego użytkowania.

Laminacja płomieniowa

Laminowanie płomieniowe to proces laminowania materiałów elastycznych otwartym płomieniem. Technika ta jest stosowana do łączenia materiałów takich jak tkaniny z piankami (często z piankami poliuretanowymi) i/lub innymi włókninami poliestrowymi typu loft.

Wykańczanie tkanin – inne metody

Nasze usługi wykańczania tkanin mogą odbywać się również poprzez nanoszenie apretury, a także kompaktowanie. Ostatni sposób wiąże się z kompaktowaniem w rękawie, ale też w rozdęciu. Postaw na wykańczanie tekstyliów, tkanin czy dzianin i wybierz metody, które wydobędą wszystkie walory wybranych materiałów.

Oprócz wykańczania tkanin i dzianin zajmujemy się również ich wytwarzaniem. W Koratextiles produkujemy:

Zapoznaj się na naszą szeroką ofertą!

Zapraszamy do kontaktu z obsługą klienta: