Tkaniny medyczne - bawełna na maseczki i materiały na odzież ochronną

Tkaniny na maseczki ochronne na czas epidemii Koronawirus COVID-19


W celu zmniejszenia skutków narażenia na szkodliwe działanie czynników biologicznych w środowisku pracy oraz w wykonywaniu czynności życia codziennego niezbędne jest stosowanie elementów ochrony układu oddechowego chroniący przed czynnikami biologicznymi takich jak maski.
W wielu przypadkach dostarczanie pracownikom odpowiednio dobranych środków ochrony układu oddechowego staje się podstawowym obowiązkiem pracodawcy. W innych przypadkach noszenie przez każdego z nas masek ochronnych podczas wykonywania czynności życia codziennego staje się niezbędne.

Materiały do produkcji maseczek ochronnych


Firma Kora Textiles oferuje szereg materiałów na maseczki ochronne:

 • Bawełna na maseczki - 100% bawełna w kolorach naturalnym, bielona otycznie, różne kolory
 • Bawełna łączona z włóknami poliestrowymi
 • Dzianiny welurowe
 • Kompozyty stanowiące filtry wymienne do masek ochronnych zgodne z normą PN EN 14126
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o tkaninach na maseczki ochronne!

Materiały na kombinezony ochronne dla służb medycznych


Kombinezon zapewnia wysoką ochronę przed pyłem, cząstkami, włóknami, sprayami oraz biologicznymi substancjami niebezpiecznymi. Specjalną grupą odzieży chroniącej przed czynnikami infekcyjnymi jest odzież dla personelu medycznego. We współczesnej medycynie coraz groźniejsze jest ryzyko rozpowszechniania chorób zakaźnych podczas wykonywania zabiegów diagnostycznych, leczniczych oraz podczas pielęgnacji chorych.


W naszej ofercie znajdziesz materiały na odzież ochronną, stosowaną w przemyśle farmaceutycznym, przemyśle medycznym i przemyśle wojskowym.

Tkaniny medyczne, chroniące przed czynnikami biologicznymi


Ochrona personelu medycznego jest szczególnie istotna Wszędzie tam, gdzie na działanie czynników biologicznych 2, 3 i 4 grupy ryzyka, narażone jest ciało pracownika powinna być stosowana odzież ochronna. Pełni ona dwie podstawowe funkcje:

 • zapobiega przedostawaniu czynników infekcyjnych do skóry, która może być uszkodzona,
 • zapobiega przenoszeniu czynników infekcyjnych na inne osoby i w różnych sytuacjach

Odzież chroniąca przed czynnikami biologicznymi powinna spełniać wymagania przedstawione w normie PN EN 14126. Zgodnie z tą normą materiał odzieży chroniącej przed czynnikami biologicznymi powinien stanowić barierę dla całego ciała lub jego części, przed bezpośrednim kontaktem z czynnikami infekcyjnymi. Oprócz właściwości barierowych w stosunku do czynników infekcyjnych materiał na odzież medyczną, chroniącą przed czynnikami biologicznymi powinien wykazywać odpowiednia odporność mechaniczną w zakresie m.in. ścierania, rozdzierania, zginania i trudnopalności.

Proponowane przez nas materiały na odzież medyczną nowej generacji łączą cechy ochronne z dobrymi właściwościami użytkowymi, znacznie poprawiającymi odczucie komfortu fizjologicznego. Są to wyroby wielowarstwowe, jednorazowego lub wielokrotnego użytku, powleczone poliuretanowymi warstwami paroprzepuszczalnymi.


Jeśli szukasz materiałów na odzież medyczną i bawełny na maseczki ochronne najwyższej jakości, świetnie trafiłeś! Zapoznaj się z ofertą naszej hurtowni tkanin medycznych!

Materiały do produkcji prześcieradeł medycznych i ochraniaczy na materace


Firma Kora Textiles oferuje szereg materiałów do produkcji prześcieradeł medycznych:

 • dzianiny bawełniane
 • dzianiny bawełniane z domieszką poliestru
 • frotę bawełnianą
 • frotę bawełnianą z domieszką poliestru
 • dzianiny z membranami zapewniającymi wysoki komfort użytkowania, przeciwodleżynowe, pozwalające na oddychanie i odprowadzanie potu pacjenta